karnınızı düzleştirecek belinizi inceltecek besinler..

  Karnınızı Düzleştirecek, Belinizi İnceltecek Besinler

On yıllardır zeytinyağı, fındık ve avokadoda bulunan tekli doymamış yağların faydalarını bilmemize rağmen, 2007 baharına kadar bu yağların nasıl inanılmaz şeyler olduğunu fark etmemiştik. O tarihte İspanyol araştırmacılar Diabetes Care dergisinde tekli doymamış yağ asitleri (yani MUFA’lar—mono-unsaturated fatty acids) bakımından zengin diyetlerin bel ve karın bölgesinde yer alan kiloları önlemeye faydalı olduğunu ortaya koyan bir araştırma yayınladılar.

Unutmayın: başka hiçbir besin bunu yapamaz. Düz Bir Karın İnce Bir Bel kitabının okuduğunuz diğer diyet kitaplarından farkı da bu. Bu kitap MUFA'lara merkezi bir yer veriyor ve onları her öğünün önemli bir öğesi haline getiriyor. Bu da demektir ki özellikle bel bölgenizdeki yağları yok etmeye yarayan tek diyet!

DÖRT GÜNDE KARIN ŞİŞKİNLİĞİNE SON!

Dört Günlük Şişkinlik Giderici Program, şişkin karınlarından sıkıntı çeken kadınların rüyalarını gerçekleştirmeyi ve nedeni ne olursa olsun şişkinliğinizi gidermeye yardımcı olmayı hedefliyor. Sadece 4 günde programın geri kalanında başarı kazanmanız için size motivasyon ve enerji sağlayacak şekilde kilo verecek ve inceleceksiniz.

Yaşadığımız şişkinlik çoğumuzun sadece özgüvenini değil tüm bir gününü mahvedebilir. Bu nedenle Düz Karın Diyeti, Dört Günlük Şişkinlik Giderici Program ile başlıyor ve sadece dört günde belinizi 15 santim kadar inceltmeyi vaat ediyor.

4 günlük plan, sıvıları vücuttan atmaya yardımcı olan, su birikimini azaltan, peklik ve gaz gibi sindirim ile ilgili konulardan kurtaracak ve karnı daha az şişkin gösterecek yiyecek ve içeceklerin doktor tavsiyesi ile oluşturulmuş bir listesidir. Deneyimli beslenme uzmanı Cynthia’nın hazırladığı Özel Karışım Suyu içecek, meyve, sebze ve tam tahıllar gibi sağlıklı gıdalar yiyeceksiniz. 

Dört Gün—Nelerden Kaçınacağız

•  Tuzluk, Tuzlu Baharatlar ve Çok İşlenmiş Gıdalar: Su sodyumla tutulur, dolayısıyla gereğinden fazla sodyum aldığınızda aşrı miktarda su tutar, halsiz, şişkin ve şişman hissedersiniz.

•  Fazla Karbonhidrat: Makarna, muz, simit ve kraker gibi bedeninizi yakıt depolamaya ve yakmaya alıştıran yüksek karbonhidratlı yiyeceklerin tüketimini azaltın.

•  Bazı Çiğ Gıdalar: 60 gramlık pişmiş havuç 115 gramlık çiğ haliyle aynı besine sahiptir, fakat sindirim sisteminizde daha az yer kaplar. Sadece pişmiş sebze, tatlandırılmamış kuru meyve, doğal meyve suları tüketin. Bu, sindirim sisteminizi doldurmadan gerekli besin ihtiyacınızı karşılamanızı sağlar.

•  Gazlı Yiyecekler: Bazı yiyecekler sindirim sisteminizde daha fazla gaz yaratır. Bunlar kuru fasulye, karnabahar, brokoli, Brüksel lahanası, lahana, soğan, biber ve turunçgillerdir.

•  Sakız Çiğnemek: Sakız çiğnediğinizde havayı vücudunuza alırsınız. Tüm bu hava sindirim sisteminize gider ve baskı, şişkinlik ve bel kalınlaşmasına neden olur.

•  Şeker Alkolleri: Xylitol veya maltitol adlı şeker türevleri düşük kalorili veya düşük karbonhidratlı bisküvi, tatlı enerji barı gibi ürünlerde sıkça bulunur. Sindirim sisteminiz bunları ememez. Bunlardan kaçının.

•  Kızarmış Yiyecekler: Özellikle kızarmış, yağlı yiyecekler daha yavaş sindirilerek ağır ve şişkin hissetmenize neden olur.

•  Baharatlı Yiyecekler: Karabiber, hindistancevizi, karanfil, kırmızıbiber, acılı sos, soğan, sarımsak, hardal, pul biber, barbekü sosu, bayırturbu, ketçap, domates sosu veya sirke rahatsızlık veren mide asitlerinin oluşumuna neden olur.

•  Gazlı İçecek: Bu balonların nereye gittiğini sanıyorsunuz? Tabii ki karnınıza!

•  Alkol, Kahve, Çay, Sıcak Kakao ve Asitli Meyve Suları: Bu yüksek asitli içecekler şişkinliğe neden olarak sindirim sisteminizi rahatsız ederler.

Dört Günde Yapılacaklar

*  Dört Günlük Plana Eksiksiz Uyun: Biri tazeleyici ve serinletici alkolsüz bir içecek ihtiva eden dört küçük öğünü kapsar.

*  Her Gün Dört Öğün: Şişkinlik Giderici Plan günde 1600 kalori alacağınız Düz Karın Diyetinden daha az—günlük 1200—kalori ihtiva eder.

*  Yemekten Sonra 5 Dakika Yürüyüş: Vücudunuzu hareket ettirmek sindirim sisteminizdeki havayı atarak baskı ve şişkinliği azaltmaya yarar.

Uzmanımız Cynthia Sass'ın hazırladığı 'özel karışımlı su'dan her gün bir tane için. Ek olarak, papatya veya nane çayı gibi yüzde yüz saf bitkisel çaylardan da içebilirsiniz.

*  Yavaş yiyin. Hızlı yediğinizde fark etmeden bol miktarda hava alırsınız. Bu fazla hava sindirim sisteminize yerleşir ve şişkinlik yapar.

*  Kafanızı çalıştırın. Kendinizi bu diyeti sürdürmeye ikna edin.

 

DÖRT HAFTALIK PLAN

Kilo vermek istiyorsanız uymanız gereken üç önemli Düz Karın Diyeti kuralına bağlı. 

*  Kural 1: Öğün başına 400 kaloriye bağlı kalmak

*  Kural 2: Yemekler arasında en fazla 4 saat olması

*  Kural 3: Her öğünde MUFA (tekli doymamış yağ asitleri) yemek

Kitapta yer alan tarifler içinden istediğiniz üç öğünü ve bir ara öğünü günlük olarak seçip uygulayın. Bir ayda daha düz bir karna sahip olacaksınız.

Günde Dört Kez 400 Kalorilik Öğün: Öğün seçimlerimizden veya yemek tariflerimizden oluşur ve kesinlikle bir adet de ara öğünü ihtiva eder.

Her Öğün Bir MUFA: Bu süper sağlıklı yağlar (tekli doymamış yağ asitleri) sizin enerjik hissetmenizin yanı sıra her yemeğin lezzetli olmasını sağlayacaktır.

(Haber 7)

 

GÖBEĞİNİZİ ERİTMENİN SIRRI BU YİYECEKLERDE

Vücudumuzu ve yaşamımızı dönüştürecek güce sahip olan bu mucizevi yiyecekler:

1. Yağlar. Düz Karın Diyetinin sağlığa faydalı olarak önerdiği yağlar: Zeytinyağı, kanola, aspir, susam, soya, ceviz, keten, ay çiçeği ve fıstık yağı

2. Zeytinler: Göbeğinizi hedefleyen tekli doymamış yağ asitlerinin (MUFA) yanı sıra bol miktarda demir, E vitamini, bakır ve lif içerir.

3. Kuruyemiş ve Çekirdekler: Yağlar gibi kuruyemiş ve çekirdeklerin de faydası saymakla tükenmez. Kuruyemişler ve çekirdekler bol miktarda protein, lif, demir, çinko, magnezyum, bakır, B vitamini ve E vitamini içerir.

4. Avokado: Avokadolar lutein deposudur. Lutein sağlıklı gözler için gereklidir. Avokadolar lif, kanda pıhtılaşma sağlayıcı K vitamini ve kalp koruyucu folatı da bol miktarda içermektedir.

5. Siyah Çikolata: Siyah çikolata bol miktarda flavanol ve proantosiyanin içerir; ikisi de iyi HDL kolesterol seviyelerini artırır. Ayrıca insülin seviyelerini kontrol eden ve kan damarlarını gevşeten, kan basıncını düşüren doğal maddeler, bakır, magnezyum, potasyum, kalsiyum ve demir gibi önemli mineraller içerir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !